fbpx

Biesiekirski wraca do „wyjątkowej” Aragonii

06/10/2022

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach szóstej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na hiszpańskim torze Motorland Aragon, na którym w 2018 roku debiutował w tym cyklu jako pierwszy Polak i najmłodszy zawodnik w stawce. 

Po ośmiu z jedenastu tegorocznych wyścigów mistrzostw Europy zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic zajmuje ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej, w której wciąż ma szansę na finisz w pierwszej czwórce. 21-latek nie skupia się jednak na punktach, a jak najlepszym przejechaniu trzech ostatnich wyścigów tegorocznej rywalizacji.

Dwa najbliższe odbędą się na hiszpańskim torze Motorland Aragon, który Biesiekirski dobrze zna nie tylko z mistrzostw Europy. W poprzednich trzech sezonach młody Polak wystartował tam w sumie także w trzech wyścigach mistrzostw świata Moto2. 

Po czwartkowych i piątkowych treningach, w sobotę zawodników ME Moto2 czekają dwie sesje kwalifikacyjne. Liczące po 16 okrążeń wyścigi odbędą się w niedzielę, odpowiednio o 11:00 i 14:00. Bezpośrednia relacja na oficjalnym kanale mistrzostw Europy, pod adresem https://youtu.be/H8UZMFFJSAU .

„Lubię tor Motorland Aragon, który jest dla mnie w pewien sposób wyjątkowym miejscem – mówi Piotr Biesiekirski. – Po pierwsze wiążę się z nim dużo wspomnień, bo to właśnie tutaj zadebiutowałem w mistrzostwach Europy Moto2 w 2018 roku jako zaledwie 16-latek, a także trzy razy wystartowałem w mistrzostwach świata Grand Prix, co wiele mnie nauczyło. Przede wszystkim lubię jednak charakterystykę tego obiektu, który jest bardzo szybki i szeroki, ale także pełen zmian poziomów i bardzo zróżnicowanych zakrętów. Jest tutaj sporo stref hamowania w złożeniu oraz miejsc, które wymagają od zawodnika pewności prowadzenia motocykla i precyzji w doborze linii przejazdu. To wymagający, także jeśli chodzi o ustawienia, ale też dający dużo frajdy tor, na którym stawka mistrzostw Europy zawsze narzuca szybkie tempo. To nie będzie więc łatwy weekend, ale jak zawsze razem z zespołem damy z siebie wszystko”. 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: