fbpx

FAU55 EUVIC RACING TEAM

Założona przez Hectora Faubela ekipa Fau55 Euvic Racing to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się zespołów w mistrzostwach Europy Moto2, który jest także „kuźnią talentów” jeśli chodzi o przyszłych zawodników mistrzostw świata. 

Wśród podopiecznych Faubela, wicemistrza świata klasy 125, poza Piotrem Biesiekirskim jest także m.in. Hiszpan Fermin Aldeguer, jeden z czołowych zawodników MŚ Moto2. 

W sezonie 2023 Piotr ściga się w mistrzostwach Europy Moto2 w barwach ekipy Fau55 Euvic Racing razem z pochodzącym z Hiszpanii Yerayem Ruizem. 

Podczas zawodów Piotr pracuje bezpośrednio z crew chiefami Josete Ruizem i Antonio Barroso oraz mechanikami; Jaime Palazonem i Saulem Vincentem, fizjoterapeutą Vincente Fernandezem, trenerem wydolnościowym Carlosem Ferrando Garcią i trenerem motocyklowym Kike Bañulsem.

Zespół Piotra Biesiekirskiego to także jego rodzice, Małgorzata i Andrzej, którzy nie tylko zarazili go motocyklową pasją, ale również biorą czynny udział w rozwoju i kierowaniu jego karierą, manager projektu Tomasz Górecki, koordynator Artur Kobryn oraz Michał Fiałkowski, zajmujący się biurem prasowym i mediami społecznościowymi.

Piotr może także liczyć na pomoc i wsparcie swojego brata Krzysztofa, który sam startuje w motocrossie, trenera KSB Kike Bañulsa oraz bliskich, wyścigowych przyjaciół, jak zawodnicy MŚ Iker Lecuona, Jaume Masia czy Aron Canet.

Sponsorem tytularnym i głównym partnerem ekipy jest firma Euvic, inwestor technologiczny, firma aktywnie uczestnicząca w życiu środowiska branżowego, mecenas kultury i sponsor licznych akcji.