fbpx

PERTAMINA MANDALIKA SAG EUVIC TEAM

Założona przez Edu Peralesa ekipa Pertamina Mandalika SAG Euvic to jeden z najbardziej doświadczonych i czołowych zespołów nie tylko w mistrzostwach Europy Moto2, ale i w mistrzostwach świata. 

W jej barwach w cyklu Grand Prix ścigali się tacy zawodnicy, jak mistrzowie świata Thomas Luethi i Remy Gardner, triumfator Pucharu Red Bull Rookies Bo Bendsneyder czy Luis Salom. 

W sezonie 2021 Piotr ścigał się w mistrzostwach Europy Moto2 w barwach ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic razem z pochodzącym z Indonezji Dimasem Ekkym Pratamą. 

Podczas zawodów Piotr pracuje bezpośrednio z crew chiefem Albertem Floriachem, managerem zespołu Tono del Valem oraz mechanikami; Ladislavem Sinko, Jaime Lopezem Martinezem, asystentem Diego Llorcą Muñozem oraz fizjoterapeutami Patrickiem Joudem i Vicente Fernandezem Ibañezem. Jego trenerem fizycznym jest Carlos Ferrando Garcia, a trenerem motocrossu Rodrigo Concha Castro.

Zespół Piotra Biesiekirskiego to także jego rodzice, Małgorzata i Andrzej, którzy nie tylko zarazili go motocyklową pasją, ale również biorą czynny udział w rozwoju i kierowaniu jego karierą, manager projektu Tomasz Górecki, koordynator Artur Kobryn oraz Michał Fiałkowski, zajmujący się biurem prasowym i mediami społecznościowymi.

Piotr może także liczyć na pomoc i wsparcie swojego brata Krzysztofa, który sam startuje w motocrossie, trenera KSB Kike Bañulsa oraz bliskich, wyścigowych przyjaciół, jak zawodnicy MŚ Iker Lecuona, Jaume Masia czy Aron Canet.

Sponsorem tytularnym i głównym partnerem ekipy jest firma Euvic, inwestor technologiczny, firma aktywnie uczestnicząca w życiu środowiska branżowego, mecenas kultury i sponsor licznych akcji