fbpx

Biesiekirski w dwóch wyścigach ME Moto2 w Barcelonie

06/06/2019

17-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na torze MotoGP w Barcelonie.

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce darzy szybki i wymagający Circuit de Barcelona-Catalunya sporym sentymentem. To właśnie tam wywalczył rok temu swoje pierwsze podium w drodze po tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600.

Po trudnym początku swojego pierwszego pełnego sezonu w mistrzostwach Europy Moto2 reprezentant ekipy Euvic Stylobike Good Racing liczy na udany weekend. Tym bardziej, że razem ze swoim zespołem zaliczył niedawno w Barcelonie dwudniowe testy swojego motocykla marki Kalex.

Stawkę 36 zawodników z czternastu różnych państw w sobotę czekają dwie 40-minutowe sesje kwalifikacyjne, a w niedzielę poranna rozgrzewka i dwa wyścigi, liczące po 17 okrążeń każdy. Pierwszy z nich rozpocznie się w samo południe. Drugi o godzinie 15:00. Bezpośrednie relacje z obu na kanale YouTube cyklu, pod adresem http://www.youtube.com/user/CEVMotorcycleChamp .

„Rok temu tor w Barcelonie zrobił na mnie duże wrażenie, a mój pierwszy start na nim zakończyłem swoim pierwszym podium w mistrzostwach Hiszpanii Open 600, dlatego nie mogę doczekać się powrotu do tego wyjątkowego miejsca – mówi Piotr Biesiekirski. – Początek tego sezonu nie poszedł po naszej myśli, dlatego liczę na dobry, solidne przepracowany weekend i udane wyścigi. Zadanie nie będzie łatwe, bo stawka mistrzostw Europy jest w tym roku wyjątkowo liczna i szybka, ale razem z zespołem damy z siebie wszystko i będziemy walczyć o to, aby zrealizować nasze przedsezonowe założenia. Testowaliśmy niedawno w Barcelonie przez dwa dni i choć z powodu kapryśnej pogody nie przejechałem zbyt wielu okrążeń, to jednak dobrze było zapoznać się z torem z perspektywy maszyny Moto2.” 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial . 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: