fbpx

Biesiekirski gotowy na „domowy” wyścig w Walencji

18/05/2022

20-letni Piotr Biesiekirski, jedyny Polak w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, już w najbliższy weekend wystartuje w wyścigu drugiej rundy sezonu na swoim „domowym” torze MotoGP w Walencji. 

To właśnie w Walencji motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic spędza najwięcej czasu w szczycie intensywnego, wyścigowego sezonu, dlatego zmagania na słynnym Circuit Ricardo Tormo traktuje jak swoją „domową” rundę. 

Biesiekirski rozpoczął tegoroczną rywalizację pokazując świetne tempo w portugalskim Estoril, ale wywrotka tuż przed metą pierwszego wyścigu, gdy jechał na trzeciej pozycji, przedwcześnie zakończyła jego weekend. 

Do Walencji młody Polak udaje się jednak pełny sił i motywacji, by znów walczyć o wysokie lokaty. Tym razem ponad trzydziestu zawodników ME Moto2 czeka tylko jeden wyścig, który rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 13:00 i będzie liczył 19 okrążeń. Bezpośrednia relacja na oficjalnym kanale YouTube mistrzostw: https://youtu.be/Gn7s_wUCn3g

„Świetnie było rozpocząć sezon z dobrym tempem i walcząc w ścisłej czołówce – mówi Piotr Biesiekirski. – W Portugalii co prawda trochę się poobijałem, ale przez niemal dwa tygodnie miałem czas, aby wrócić do pełni sił. Zawody w Walencji zawsze traktuję jak „domowy wyścig z dala od domu” i tak samo jest tym razem. Nie mogę doczekać się wyścigu, choć pierwsza runda pokazała, że poziom mistrzostw Europy jest w tym sezonie bardzo wysoki i nie będzie łatwo. Circuit Ricardo Tormo to bardzo trudny, kręty i techniczny tor, ale od kiedy dwa lata temu startowałem tam w mistrzostwach świata Moto2, bardzo go lubię. To także miejsce popularne wśród polskich kibiców, dlatego nie mogę doczekać się kolejnego spotkania z nimi”. 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: