fbpx

Piotr Biesiekirski wraca do walki w mistrzostwach Hiszpanii

13/09/2023

Po ponad trzymiesięcznej, wakacyjnej przerwie zawodnicy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii wracają do walki podczas piątej z siedmiu rund sezonu, która w najbliższy weekend odbędzie się na Circuito de Navarra. Do rywalizacji gotowy jest jedyny Polak w stawce, Piotr Biesiekirski, który wygrał pięć z ośmiu dotychczasowych wyścigów klasy Superstock 1000.

Dzięki podwójnym zwycięstwom w portugalskim Estorilu i na hiszpańskim torze Motorland Aragon oraz wygranej w Jerez de la Frontera, 21-latek z ekipy Fau55 Euvic Racing jest trzeci w klasyfikacji generalnej, choć nie wystartował w jednym z ośmiu wyścigów. 

Do lidera tabeli jedynemu Polakowi w stawce brakuje zaledwie 17 punktów na jeszcze 150 możliwych do zdobycia w sześciu ostatnich wyścigach tego sezonu.

Dwa najbliższe z nich odbędą się już w ten weekend na hiszpańskim torze Circuto de Navarra, na którym w 2018 roku Biesiekirski wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Hiszpanii. 

Niedzielny wyścig będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube hiszpańskiej federacji RFME o godzinie 14:00.

„Nie mogę się doczekać powrotu na Circuito de Navarra, gdzie w 2018 roku wywalczyłem moje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Hiszpanii, wówczas jeszcze walcząc o tytuł w klasie Open 600 – mówi Piotr Biesiekirski. – Od tego czasu nie jeździłem tam jednak, ponieważ od sezonu 2019 skupiałem się na mistrzostwach Europy Moto2 i nigdy nie byłem tam na mojej Yamasze R1. Opuszczę czwartkowe treningi mistrzostw Hiszpanii, ponieważ razem z moim zespołem testujemy nasz motocykl Moto2 przed rundą mistrzostw Europy w Aragonii, ale liczę, że w piątek szybko złapię rytm. Przerwa wakacyjna była bardzo długa i intensywna, dlatego tym bardziej nie mogę doczekać się powrotu na tor i kolejnych pojedynków z moimi rywalami”. 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: