fbpx

Piotr Biesiekirski prezentuje barwy na debiut w MŚ World Supersport

19/01/2024

Jedyny Polak w tegorocznej stawce mistrzostw świata World Supersport zaprezentował razem ze swoim zespołem barwy motocykli Ducati na sezon 2024. 

Prezentacja ekipy Ecosantagata Althea Racing odbyła się w piątek, 19 stycznia, w wyjątkowym muzeum Moto dei Miti we Włoszech, które założył szef zespołu, Genesio Bevilacqua. 

Wśród ponad stu najsłynniejszych motocykli wyścigowych z ostatnich pięćdziesięciu lat stanęły dwa egzemplarze Ducati Panigale V2 955. W sezonie 2024 w mistrzostwach świata World Supersport dosiądą ich debiutujący w cyklu jako jedyny Polak w stawce Piotr Biesiekirski oraz doświadczony Włoch Niccolo Antonelli. 

Sezon MŚ World Supersport składać się będzie z 12 rund. Podczas każdej z nich odbędą się dwa wyścigi, które będą relacjonowane na antenach Eurosportu, w serwisie Player.pl oraz na oficjalnej stronie mistrzostw worldsbk.com. 

Zmagania rozpoczną się już pod koniec lutego na legendarnym, australijskim torze Phillip Island. Głównym partnerem Piotra Biesiekirskiego w sezonie 2024 ponownie będzie Grupa Euvic. 

„Mistrzostwa świata World Supersport to dla mnie nowa kategoria, dlatego do mojego debiutu podchodzę ze spokojem, ale i wielką ciekawością – mówi 22-letni Piotr Biesiekirski. – Ducati to motocykl zupełnie inny niż te, na których ścigałem się do tej pory. Z jednej strony potrzebuję więc czasu i kilometrów, aby poznać go na wylot, ale jednocześnie po pierwszych testach zakochałem się w stylu jazdy, jakiego wymaga Panigale V2. Teraz skupiam się w pełni na przygotowaniach do pierwszej rundy w Australii, dokąd polecę już w połowie lutego. Nie mogę się doczekać startu sezonu w nowej serii i w barwach mojego nowego zespołu.”

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: