fbpx

Biesiekirski zadebiutuje na Ducati w Barcelonie

15/11/2023

Piotr Biesiekirski zadebiutuje na motocyklu Ducati Panigale V2 955 i w klasie Supersport podczas ostatniej rundy mistrzostw Hiszpanii, która w najbliższy weekend obędzie się na torze MotoGP w Barcelonie.

22-latek w pierwszych sześciu rundach mistrzostw Hiszpanii rywalizował w klasie Superstock 1000, w barwach ekipy Fau55 Euvic Racing wygrywając pięć wyścigów, trzy kolejne kończąc na podium i zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza kraju. 

Jedyny Polak w stawce w ostatniej rundzie wystartuje w klasie Supersport, debiutując w barwach włoskiej ekipy Ecosantagata Althea Racing i na Ducati Panigale V2 955, którym w przyszłym roku będzie się ścigał w pełnym cyklu mistrzostw świata World Supersport. 

To jednak nie koniec zmian. Na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze w Barcelonie, na którym dwukrotnie startował także w MŚ Moto2, Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend z nowym numerem, choć tylko jednorazowo. 

Wyścigi mistrzostw Hiszpanii klasy Supersport odbędą się odpowiednio w sobotę o 14:45 i niedzielę o 13:00. Niedzielne zmagania będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube federacji FRME.

„Jestem bardzo podekscytowany moim pierwszym startem na motocyklu Ducati – mówi Piotr Biesiekirski. – Wyścigi w Barcelonie to dla mnie przede wszystkim pierwszy prawdziwy trening przed przyszłoroczną rywalizacją w cyklu World Supersport, choć mamy za sobą krótkie, udane testy na włoskim torze Vallelunga. W najbliższych tygodniach czeka mnie sporo nauki; nowego motocykla, opon, kategorii i współpracy z nowym dla mnie, choć bardzo doświadczonym i profesjonalnym zespołem. Cieszę się, że pierwszy krok w tym procesie zrobimy nie podczas typowych testów, a podczas weekendu wyścigowego na jednym z moich ulubionych torów. Co ciekawe, w Barcelonie wystartuję także z nowym numerem. Wybrałem 77, ponieważ z takim numerem w mistrzostwach świata ścigają się także moi koledzy z Wójcik Racing Teamu, z którymi debiutowałem w MŚ FIM EWC w 2019 roku. Cieszę się, że z każdym sezonem na międzynarodowych torach wyścigowych pojawia się coraz więcej polskich akcentów, dając polskim kibicom coraz więcej radości”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: