fbpx

Biesiekirski przed wyjątkowym debiutem w Wielkiej Brytanii

10/07/2024

W najbliższy weekend Piotra Biesiekirskiego czekają nie tylko dwa wyścigi motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na legendarnym, brytyjskim torze Donington Park, ale także… sceniczny debiut wokalny. 

Jedyny Polak w tegorocznej stawce mistrzostw świata ma za sobą już sześć wyścigów w klasie Supersport. Dwa kolejne starty czekają 22-latka w najbliższy weekend torze Donington Park, jednym z najpopularniejszych w kalendarzu serii WorldSBK.

W Wielkiej Brytanii podopieczny włoskiego zespołu Ecosantagata Althea Racing zaliczy również wyjątkowy debiut sceniczny. 

Biesiekirski będzie jednym z zawodników, którzy wezmą udział – jako wykonawcy – w charytatywnym koncercie organizacji Two Wheels For Life, który odbędzie się w padoku toru Donington Park tuż po sobotnich wyścigach. W ubiegłym roku w jego trakcie udało się zebrać blisko 100 tys. zł na pomoc mieszkańcom Afryki.

Wyścigi na torze Donington Park odbędą się odpowiednio w sobotę i niedzielę o 16:15 polskiego czasu. Sobotni wyścig będzie można obejrzeć na żywo na antenie Eurosportu 2. 

Tydzień po rywalizacji w Wielkiej Brytanii Biesiekirskiego czeka niemal „domowa” runda MŚ World Supersport, która odbędzie się w czeskim Moście, tuż przy polskiej granicy. 

„Jestem bardzo podekscytowany weekendem na torze Donington Park – mówi Piotr Biesiekirski, startujący Ducati Panigale V2 z numerem 74. – Wyścigi motocykli produkcyjnych są w Wielkiej Brytanii bardzo popularne, dlatego zawsze panuje tutaj rewelacyjna atmosfera. Donington to także niesamowity, zróżnicowany obiekt, pełen zmian poziomów, szybkich i trudnych zakrętów oraz zakończony ciasną, bardzo techniczną sekcją. Smaczku zawsze dodaje tutaj też pogoda i podobnie może być w ten weekend. Dodatkową atrakcją będzie także coroczna akcja charytatywna organizacji Two Wheels for Life, w ramach której w słusznej sprawie zadebiutuję jako… wokalista. Wybrałem już utwór i nie mogę doczekać się mojego scenicznego debiutu. Tym bardziej że zarówno na trybunach jak w padoku pojawi się z pewnością wielu polskich kibiców”. 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: