fbpx

EUVIC STYLOBIKE GOOD RACING

Założona przez Valeriano Rodrigueza, ekipa Stylobike to jeden z najbardziej doświadczonych zespołów motocyklowych nie tylko w Hiszpanii, ale i na świecie, co potwierdza chociażby doprowadzenie do MŚ Moto2 malezyjskiego zawodnika Hafizha Syahrina.

W 2011 roku w barwach Stylobike swoją karierę rozpoczynała pierwsza kobieta, która została motocyklową mistrzynią świata, Ana Carrasco. Rok później do zespołu dołączył Syahrin, startując nie tylko w mistrzostwach Europy, ale także sięgając po podium podczas startu z tzw. dziką kartą w mistrzostwach świata Moto2 na torze Sepang w Malezji. Wcześniej Valeriano Rodriguez współpracował m.in. z takimi zawodnikami, jak Hiszpanie; trzykrotny mistrz świata MotoGP Jorge Lorenzo czy mistrz świata Moto2 Pol Espargaro. Dziś obaj ścigają się w MotoGP w fabrycznych ekipach.

W tym roku barwy Stylobike razem z Piotrem Biesiekirskim reprezentują doświadczony Fin Niki Tuuli, zwycięzca międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Cup, który ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo i pięć podiów w MŚ klasy Supersport oraz Włoch Matteo Ciprietti, były wicemistrz Europy.

Podczas zawodów Piotr pracuje bezpośrednio z crew chiefem Albertem Floriachem, managerem zespołu Tono del Valem oraz mechanikami; Ladislavem Sinko, Jaime Lopezem Martinezem, asystentem Diego Llorcą Muñozem oraz fizjoterapeutami Patrickiem Joudem i Vicente Fernandezem Ibañezem. Jego trenerem fizycznym jest Carlos Ferrando Garcia, a trenerem motocrossu Rodrigo Concha Castro.

Zespół Piotra Biesiekirskiego to także jego rodzice, Małgorzata i Andrzej, którzy nie tylko zarazili go motocyklową pasją, ale również biorą czynny udział w rozwoju i kierowaniu jego karierą, manager projektu Tomasz Górecki, koordynator Artur Kobryn oraz Michał Fiałkowski, zajmujący się biurem prasowym i mediami społecznościowymi.

Piotr może także liczyć na pomoc i wsparcie swojego brata Krzysztofa, który sam startuje w motocrossie, trenera KSB Kike Bañulsa oraz bliskich, wyścigowych przyjaciół, jak zawodnicy MŚ Iker Lecuona, Jaume Masia czy Aron Canet.

Sponsorem tytularnym i głównym partnerem ekipy jest firma Euvic, inwestor technologiczny, firma aktywnie uczestnicząca w życiu środowiska branżowego, mecenas kultury i sponsor licznych akcji