fbpx

Piotr Biesiekirski comienza la segunda temporada en motociclismo.

24/04/2019

17-letni Piotr Biesiekirski już w najbliższy weekend rozpocznie w hiszpańskiej Walencji swój drugi sezon startów w motocyklowych mistrzostwach Europy klasy Moto2. Jego niedzielny wyścig obejrzeć będzie można na żywo w internecie.

Biesiekirski to pierwszy i jedyny Polak w ME Moto2, a także najmłodszy na świecie zawodnik startujący w tej klasie. W swoim ubiegłorocznym debiucie w tej prestiżowej serii warszawianin imponował m.in. siódmym miejscem właśnie na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji.

W najbliższy weekend zawodnik doświadczonego, hiszpańskiego zespołu Euvic Stylobike Good Racing rozpocznie swój drugi sezon za kierownicą prototypowego motocykla niemieckiej marki Kalex, napędzanego ponad 120-konnym silnikiem Hondy. Rozpocznie z małym opóźnieniem, ponieważ start w pierwszej rundzie w portugalskim Estorilu uniemożliwiła mu kontuzja lewej stopy.

W sobotę stawkę 34 zawodników ME Moto2 z 14 różnych państw z całego świata czekają dwie 40-minutowe sesje kwalifikacyjne. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie liczył 19 okrążeń. Relacja na żywo oraz z odtworzenia na oficjalnym kanale YouTube mistrzostw; FIM CEV Repsol.

„Nie mogę się doczekać powrotu na mój motocykl Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Nie wróciłem jeszcze do idealnej formy, a lewa stopa daje o sobie znać szczególnie podczas redukcji biegów, ale nie ma mowy, abym opuścił swój „domowy” wyścig. Spędzam w Walencji dużo czasu, dlatego to dla mnie bardzo ważna runda. Rok temu zakończyłem tam swój debiutancki sezon w Moto2 siódmym miejscem, ale do najbliższego weekendu podchodzę z otwartą głową i nie celuję w konkretne pozycje. Tym bardziej, że tor w Walencji to jeden z najbardziej krętych i technicznych obiektów w kalendarzu. Chce po prostu wrócić do walki, złapać rytm i pokazać jak najlepsze tempo.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial

COMPARTE EL ARTÍCULO: