fbpx

Biesiekirski rozpoczyna pracowity tydzień w Portugalii

06/06/2023

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w wyścigach czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 w Estorilu, skąd uda się na inny portugalski tor, Portimao, na dwudniowe testy Moto2.

Debiutujący w tym roku w mistrzostwach Hiszpanii klasy Superstock 1000, po pierwszych sześciu wyścigach jedyny Polak w stawce jest trzeci w klasyfikacji generalnej. Choć w ostatnim z wyścigów nie wystartował z powodu kontuzji, cztery wcześniejsze kończył na podium, w tym trzy z rzędu na jego najwyższym stopniu. 

Do lidera tabeli 21-latek traci dzięki temu zaledwie 35 punktów na jeszcze 200 możliwych w tym roku do zdobycia, ale póki co w ogóle nie skupia się na mistrzowskiej matematyce. Tydzień temu podopieczny ekipy Fau55 Euvic Racing wrócił na tor po kontuzji kolana i wywalczył punkty w wyścigu mistrzostw Europy Moto2 w Jerez de la Frontera. 

W Estorilu młody Polak skupi się więc na odbudowie pewności siebie. Prosto z przedmieść Lizbony, po weekendzie Piotr uda się na inny portugalski tor, Portimao, gdzie we wtorek i środę czekają go testy Moto2. 

Weekend w Estorilu rozpocznie się od czwartkowych i piątkowych treningów. W sobotę międzynarodową stawkę mistrzostw Hiszpanii czeka sesja kwalifikacyjna i pierwszy z wyścigów. Drugi odbędzie się w niedzielę o 15:00 polskiego czasu i będzie relacjonowany na żywo na kanale YouTube hiszpańskiej federacji RFME.

„Uwielbiam tor w Estorilu, dlatego nie mogę doczekać się najbliższych wyścigów mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 – mówi Piotr Biesiekirski. – Co prawda nigdy wcześniej nie jeździłem tam moją Yamahą R1, ale niezależnie od motocykla jest to tor, który ma bardzo fajny „rytm”. Wróciłem do rywalizacji już tydzień temu, ale podczas rundy mistrzostw Europy Moto2 brakowało mi trochę luzu, który będę chciał odbudować w ten weekend. Najbliższe wyścigi traktuję jak przygotowanie do dalszej rywalizacji w Moto2, tym bardziej, że prosto z Estorilu jedziemy do Portimao na testy przed kolejną rundą mistrzostw Europy”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: