fbpx

Udany początek GP Europy dla Biesiekirskiego

06/11/2020

Piotr Biesiekirski rozpoczął Grand Prix Europy, swój szósty start w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2, pokazując dobre tempo w piątkowych treningach i kończąc dzień na 27. pozycji w stawce 29 zawodników.

Pierwsza sesja na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji upłynęła pod znakiem jazdy na mokrej nawierzchni, na której jedyny Polak w stawce szybko poczuł się jak ryba w wodzie.

Drugi trening odbył się z kolei na suchym, choć miejscami mocno wilgotnym i mało przyczepnym asfalcie, na którym 19-latek zmniejszył swoją stratę do lidera z 3,4 do zaledwie 2,6 sekundy.

W sobotę motocyklistów mistrzostw świata Moto2 czekają trzeci trening wolny oraz sesja kwalifikacyjna. Niedzielny wyścig rozpocznie się o godzinie 12:20.

„To był udany i ciekawy dzień, podczas którego jeździliśmy w różnych warunkach – mówi Piotr Biesiekirski. – Rano czułem się bardzo dobrze na mokrym torze i poprawiałem czasy z każdym okrążeniem. Momentami opony dość mocno się ślizgały, ale byłem w stanie to kontrolować i miałem sporą frajdę z jazdy. Popołudniu warunki były z kolei bardzo trudne, ponieważ tor przesychał, ale miejscami był jeszcze mokry, szczególnie w pierwszym zakręcie. Strata zaledwie 2,6 sekundy do lidera w tak trudnych warunkach to dobry wynik. Tym bardziej, że wiem, gdzie mogę jeszcze sporo urwać, dlatego nie mogę już doczekać się soboty.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: