fbpx

Udane testy Biesiekirskiego w Walencji

08/10/2021

Piotr Biesiekirski przez dwa dni testował w Walencji motocykl z mistrzostw świata Moto2, na torze imienia Ricardo Tormo pokonując łącznie ok. 600 kilometrów.

20-latek, który na co dzień startuje w pełnym cyklu mistrzostw Europy Moto2, w mistrzostwach świata rywalizował już w tym sezonie dwukrotnie, z tzw. dziką kartą startując w wyścigach o Grand Prix Katalonii i Aragonii. 

Do końca tego sezonu pozostał już tylko jeden wyścig mistrzostw Europy, który odbędzie się 21 listopada właśnie w Walencji. Dwudniowe testy motocykla z mistrzostw świata ekipa Pertamina Mandalika SAG Euvic zorganizowała jednak z myślą o sezonie 2022.

W przyszłym roku z prototypowych motocykli Moto2 napędzanych silnikami Triumpha korzystać będą już nie tylko zawodnicy mistrzostw świata, ale także mistrzostw Europy, w których obecnie używa się jednostek napędowych Hondy. „To były dwa pracowite i udane dni – mówi Piotr Biesiekirski. – Jesteśmy bliscy potwierdzenia naszych przyszłorocznych planów, ale niezależnie od ich szczegółów pewne jest jedno. W przyszłym roku będę się ścigał na motocyklu Moto2 z silnikiem Triumpha, ponieważ takie maszyny będą używane zarówno w mistrzostwach świata, jak i także w mistrzostwach Europy. Każde okrążenie na takim motocyklu jest więc dla mnie bardzo cenne. W Walencji przejechałem sporo okrążeń i miałem dobre tempo, co z pewnością niedługo zaprocentuje”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: