fbpx

Piotr Biesiekirski w mistrzostwach świata Moto2 w Aragonii

07/09/2021

19-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w trzynastej rundzie motocyklowych mistrzostw świata Moto2, Grand Prix Aragonii na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

Dla jedynego Polaka i jednego z najmłodszych zawodników w stawce będzie to drugi w tym roku i dziewiąty w karierze start w mistrzostwach świata Moto2, a także trzeci na szybkim oraz wymagającym torze Motorland Aragon. 

Grand Prix Aragonii rozpocznie się od dwóch piątkowych treningów wolnych. W sobotę zawodników czeka trzeci trening oraz kwalifikacje, a w niedzielę poranna rozgrzewka i wyścig, który rozpocznie się o godzinie 12:20. 

Bezpośrednia relacja z wyścigu na antenie Polsatu Sport News, a ze wszystkich sesji także na platformie polsatboxgo.pl oraz portalu polsatsport.pl . 

„Nie mogę się doczekać powrotu na tor Motorland Aragon i kolejnego startu w mistrzostwach świata – mówi Piotr Biesiekirski, który w barwach ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic ściga się także w pełnym cyklu mistrzostw Europy Moto2. – Lubię ten obiekt. Jest szybki i szeroki, a wszystko sprowadza się tutaj do płynnej jazdy, pewnego składania motocykla i przerzucania go z zakrętu w zakręt a także trzymania się odpowiednich linii przejazdu. Podchodzę do weekendu z dużym spokojem i pokorą, ale jak zawsze dam z siebie wszystko i będę chciał zrobić kolejne postępy”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: