fbpx

Biesiekirski z dobrym tempem przed GP Aragonii

11/09/2021

Piotr Biesiekirski pokazał dobre tempo podczas sobotniego, trzeciego treningu wolnego przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Aragonii klasy Moto2, a następnie zakwalifikował się do startu na 32. pozycji. 

Jedyny Polak w stawce motocyklowych mistrzostw świata w sobotę rano poprawił swój najlepszy czas weekendu o ponad osiem dziesiątych sekundy, pokazując bardzo dobre tempo na mocno zużytych oponach.

19-latek pojechał następnie podczas sesji kwalifikacyjnej szybciej już na swoim drugim mierzonym okrążeniu i zakwalifikował się do jutrzejszego wyścigu zaledwie 0,025 sekundy za przedostatnim zawodnikiem. 

Niedzielny wyścig o Grand Prix Aragonii Moto2 rozpocznie się o godzinie 12:20. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News oraz na polsatgo.pl/live i polsatsport.pl. 

„To był kolejny udany dzień w motocyklowych mistrzostwach świata – mówi Piotr Biesiekirski, reprezentujący ekipę Pertamina Mandalika SAG Euvic. – Dziś rano poprawiłem swój wczorajszy czas okrążenia o ponad osiem dziesiątych sekundy i miałem dobre, powtarzalne tempo, choć całą sesję spędziłem na mocno zużytych oponach. Czułem się jednak na nich bardzo dobrze i byłem w stanie utrzymywać się w grupie z czołowymi zawodnikami, co było cennym doświadczeniem. Podczas kwalifikacji wykręciłem swój najlepszy czas już na drugim mierzonym okrążeniu, co także mnie cieszy. Niestety później już nie byłem w stanie złożyć szybszego kółka, ale cieszy mnie moje dzisiejsze tempo. Nie mogę już doczekać się jutrzejszego wyścigu”. 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: