fbpx

Biesiekirski testuje w Barcelonie

21/05/2021

Piotr Biesiekirski ma za sobą dwudniowe testy na hiszpańskim Circuit de Barcelona-Catalunya, gdzie już za dwa tygodnie wystartuje w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2. 

19-latek testował w Barcelonie razem ze sporą częścią etatowych zawodników mistrzostw świata, pokonując w sumie 110 okrążeń i kończąc jazdy z wynikiem 1:45.553. 

Już za dwa tygodnie motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wystartuje na tym samym obiekcie w swoim ósmym w karierze wyścigu MŚ, Grand Prix Katalonii.

Tydzień później czekają go tam z kolei dwa wyścigi trzeciej rundy mistrzostw Europy Moto2. 

„Jestem bardzo zadowolony z tych dwóch dni i pracy, jaką wykonaliśmy podczas testów – mówi Piotr Biesiekirski. – Pierwszego dnia nie czułem się na motocyklu najlepiej, ale dość szybko znaleźliśmy odpowiedni kierunek jeśli chodzi o ustawienia. Drugiego dnia czułem się już znacznie lepiej, skupiłem się na pracy nad moim stylem jazdy i podkręciłem tempo o półtorej sekundy na okrążeniu. Pracowałem także blisko z naszym teamowym trenerem Josepem Monge i jestem zadowolony z efektów naszej współpracy. Razem z zespołem jesteśmy gotowi na Grand Prix Katalonii i mój ósmy w karierze start w mistrzostwach świata”.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: