fbpx

Biesiekirski liczy na mocny finał sezonu w Walencji

06/11/2019

18-letni Piotr Biesiekirski chce w niedzielę zakończyć swój drugi rok startów w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie. 

Jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce w październiku wywalczył na torze w Albacete wysokie, ósme miejsce. Z kolei rok temu to właśnie w Walencji motocyklista ekipy Euvic Stylobike Good Racing sięgnął po swój najlepszy rezultat w debiutanckim sezonie w ME Moto2, siódmą pozycję. W najbliższą niedzielę warszawianin chce więc jeszcze bardziej podkręcić tempo. 

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem do walki na Circuit Ricardo Tormo, jednym z najtrudniejszych i najbardziej technicznych torów w kalendarzu, stanie aż 37 zawodników z 14 państw z całego świata. Niedzielny wyścig będzie liczył 19 okrążeń i rozpocznie się o godzinie 13:00. Oficjalną relację na żywo i z odtworzenia śledzić można na YouTubie, pod adresem; www.youtube.com/user/CEVMotorcycleChamp .

„Nie mogę doczekać się wyścigu w Walencji – mówi Piotr Biesiekirski. – To dla mnie praktycznie domowa runda, ponieważ w trakcie sezonu większość czasu spędzam właśnie w tej okolicy. Stawka będzie w ten weekend wyjątkowo liczna, co zwiastuje zaciętą walkę, ale chciałbym zakończyć zmagania najlepszym wynikiem w sezonie, tak samo jak rok temu. Aby to osiągnąć, chciałbym zakwalifikować się do startu w pierwszej dziesiątce, a w niedzielę walczyć o pozycje w drugiej grupie i zrobić kolejny krok w kierunku czołówki. Choć to ostatnia runda mistrzostw Europy Moto2, niedzielne zmagania wcale nie oznaczają dla mnie końca sezonu. W połowie grudnia zadebiutuje w Malezji w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC w barwach Wójcik Racing Teamu, czyli oficjalnej reprezentacji Polski. Otrzymałem już od ekipy nową R1-kę, która podczas pierwszych testów bardzo przypadła mi do gustu. Kolejne testy już wkrótce, ale teraz w pełni skupiam się na wielkim finale sezonu Moto2.” 

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ: